Margareta Örtenblad oljemålning

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MARGARETA ÖRTENBLAD (1921-2007), Pére Vaneufville, signerad M Örtenblad, sent 1950-tal, olja på pannå, ca 52x38 cm

HISTORIK: Margareta Örtenblad studerade för Otte Sköld samt vid Konstakademien i Stockholm

Kuntoraportti

501704

Päivämäärä:

2017-11-17