Margareta Örtenblad oljemålning
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
MARGARETA ÖRTENBLAD (1921-2007), Pére Vaneufville, signerad M Örtenblad, sent 1950-tal, olja på pannå, ca 52x38 cm
HISTORIK: Margareta Örtenblad studerade för Otte Sköld samt vid Konstakademien i Stockholm
Kuntoraportti
501704
Päivämäärä:
2017-11-17