Dosor silver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
DOSOR, 2 st, silver, Henrik Hervander, Linköping 1804, resp oidentifierad mästare 1797, invändigt förgyllda, graverad dekor, längd 7-8 cm, total vikt 122 g
Med monogram, slitage, den större med lagning
501730
2017-11-17