Dosor silver

Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DOSOR, 2 st, silver, Henrik Hervander, Linköping 1804, resp oidentifierad mästare 1797, invändigt förgyllda, graverad dekor, längd 7-8 cm, total vikt 122 g

Med monogram, slitage, den större med lagning

501730

2017-11-17