Samuel Pemberton dosa silverspecial

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SAMUEL PEMBERTON, dosa, sterlingsilver, in- och utvändigt förgylld, Birmingham 1801, graverad dekor på välvt lock, höjd ca 18 mm, vikt ca 45 g

Kuntoraportti

Med monogram, mindre bucklor

501731

Päivämäärä:

2017-11-17