Henri Sert
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HENRI SERT (1938-1964): "Nègre devant un mur", signerad och daterad Sert 1959, olja på duk, ca 27x22 cm,
PROVENIENS: Gåva direkt av konstnären Henri Sert till utrikeskorrespondenten och vännen Svante Löfgren (1918-2017)
501736
2017-11-17