Henri Sert

Henri Sert
Henri Sert
Henri Sert
Henri Sert
Henri Sert
Henri Sert

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HENRI SERT (1938-1964): "Nègre devant un mur", signerad och daterad Sert 1959, olja på duk, ca 27x22 cm,

PROVENIENS: Gåva direkt av konstnären Henri Sert till utrikeskorrespondenten och vännen Svante Löfgren (1918-2017)

501736

2017-11-17