Porträtt oljemålning
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Danmark, 1800-talets andra hälft): Porträtt i stående helfigur av fru Overretsagförer Anna Helene Godesta von der Recke (1859-1902), olja på duk, ca 185x94 cm
Smärre repor, lös duk (behöver spännas om), förgylld originalram medföljer, trasig, i delar (behov av lagning)
501754
2017-11-17