Porträtt oljemålning

Porträtt oljemålning
Porträtt oljemålning
Porträtt oljemålning
Porträtt oljemålning
Porträtt oljemålning
Porträtt oljemålning

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Danmark, 1800-talets andra hälft): Porträtt i stående helfigur av fru Overretsagförer Anna Helene Godesta von der Recke (1859-1902), olja på duk, ca 185x94 cm

Smärre repor, lös duk (behöver spännas om), förgylld originalram medföljer, trasig, i delar (behov av lagning)

501754

2017-11-17