Schackspel

Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel
Schackspel

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SCHACKSPEL, med brädspel samt "labyrint" på undersidan, 1700/1800-tal, utförd i ek med intarsia, spelbrickor till brädspelet, höjd ca 11 cm, samt 30 x 30 cm.

Möjligen ej komplett med spelbrickor, torrspricka över schackbrädet, bruks och åldersrelaterat slitage

501808

2017-11-18