Schackspel
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCHACKSPEL, med brädspel samt "labyrint" på undersidan, 1700/1800-tal, utförd i ek med intarsia, spelbrickor till brädspelet, höjd ca 11 cm, samt 30 x 30 cm.
Möjligen ej komplett med spelbrickor, torrspricka över schackbrädet, bruks och åldersrelaterat slitage
501808
2017-11-18