William Robertson saltkar silverspecial
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLIAM ROBERTSON, saltkar, 4 st, sterlingsilver, George IV, omkring 1800, båtformade, invändigt förgyllda, med devis "Deum Time Regem, Honore" ("Gud, tid, kung, ära"), stämplade Edinburgh, höjd 6,5, längd 10x6 cm, totalvikt ca 318 g
501812
2017-11-18