Skrin

Skrin
Skrin
Skrin
Skrin
Skrin
Skrin
Skrin
Skrin

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKRIN, 1800-tal, sarkofagliknande utseende av Grand tour karaktär, präglat klassicerande ornament på lockets front, stjärnformade fötter, knopp i form av fleuron, stämplad i botten, brons/mässing, höjd ca 11, samt 8,5 x 13 cm.

Knoppen något sned, bruks och åldersrelaterat slitage.

501822

2017-11-18