Skrin
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKRIN, 1800-tal, sarkofagliknande utseende av Grand tour karaktär, präglat klassicerande ornament på lockets front, stjärnformade fötter, knopp i form av fleuron, stämplad i botten, brons/mässing, höjd ca 11, samt 8,5 x 13 cm.
Knoppen något sned, bruks och åldersrelaterat slitage.
501822
2017-11-18