Skålfat Kina Kangxi

Skålfat Kina Kangxi
Skålfat Kina Kangxi
Skålfat Kina Kangxi
Skålfat Kina Kangxi
Skålfat Kina Kangxi
Skålfat Kina Kangxi

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av pioner i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 21 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Kantlagning

501872

2017-11-20