Altarljusstake Kina

Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina
Altarljusstake Kina

Klubbat för:

96 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALTARLJUSSTAKE, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av lotusslingor samt parställda fiskar i underglasyrblått, botten med märke, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Större avslag, lagning

501881

2017-11-20