Ytterfoder Kina 1800-tal

Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal
Ytterfoder Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av stiliserad lotus, fladdermöss och tecken i järnoxid samt guld, höjd ca 17 cm, diameter ca 26 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Mynningen med större nagg/avslag

501890

2017-11-20