Vas porslin Japan
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Japan, 1900-tal, hexagonal form, dekor av stiliserad tall i emalj, järnoxid samt guld, botten med märke, höjd ca 37 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Mynningen med smärre lagning
501896
2017-11-20