Vas porslin Japan

Vas porslin Japan
Vas porslin Japan
Vas porslin Japan
Vas porslin Japan
Vas porslin Japan
Vas porslin Japan
Vas porslin Japan
Vas porslin Japan

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, porslin, Japan, 1900-tal, hexagonal form, dekor av stiliserad tall i emalj, järnoxid samt guld, botten med märke, höjd ca 37 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Mynningen med smärre lagning

501896

2017-11-20