Encoigure Louis XVI

Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI
Encoigure Louis XVI

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ENCOIGNURE, Louis XVI, fanérad med olika träslag, förgyllda beslag, skiva i marmor, höjd 87, 80x49 cm, nyckel finns

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Slitage, fanerbortfall, skiva med lagningar

501899

2017-11-20