Golvur Olof Rising Göteborg

Golvur Olof Rising Göteborg
Golvur Olof Rising Göteborg
Golvur Olof Rising Göteborg
Golvur Olof Rising Göteborg
Golvur Olof Rising Göteborg
Golvur Olof Rising Göteborg

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, Olof Rising, Göteborg, 1700-talets andra hälft, fodral i ek, urtavla i mässing och vitmetall, romerska siffror, stiliserad dekor i förgylld mässing, signerad "Olof Rising, Götheborg", höjd 220 cm

Slitage, bit av dekor på urtavla saknas, lod samt nyckel medföljer ej

501990

2017-11-24