Golvur Olof Rising Göteborg
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, Olof Rising, Göteborg, 1700-talets andra hälft, fodral i ek, urtavla i mässing och vitmetall, romerska siffror, stiliserad dekor i förgylld mässing, signerad "Olof Rising, Götheborg", höjd 220 cm
Slitage, bit av dekor på urtavla saknas, lod samt nyckel medföljer ej
501990
2017-11-24