Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i mässing, för 6 ljus, behängd med olikslipade prsimor, invändigt elektrifierad, höjd ca 60, diameter 46 cm, delvis äldre prismor

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Prismor saknas, nagg, lösa prismor medföljer

501992

2017-11-20