Ljuskrona rokokostil
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i mässing, för 6 ljus, behängd med olikslipade prsimor, invändigt elektrifierad, höjd ca 60, diameter 46 cm, delvis äldre prismor
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Prismor saknas, nagg, lösa prismor medföljer
501992
2017-11-20