Lampe à bouillotte, Louis XV-stil

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LAMPE À BOUILLOTTE, Louis XV-stil, 1900-talets början, för två ljus, förgylld brons, genombruten fot, höj- och sänkbar skärm av målad plåt, lösa manschetter, höjd ca 49 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Senare elektrierad, borrad, slitage, något sned

502002

2017-11-20