ljuskrona rokokostil
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, 4 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med klara samt tonade prismor, elektrifierad höjd ca 61, diameter ca 42 cm, plafond medföljer, diameter 39,5 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Lampdelar med skador
502017
2017-11-20