Bordslampa
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Sèvres-stil, 1900-talets första kvartal, porslin, målad dekor med figurscener och blomstergirlanger, förgyllt bladverk mot turkos botten, maskaroner i form av förgyllda bockhuvuden, höjd ca 35 cm
Repor, bruksslitage
502020
2017-11-22