Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, Sèvres-stil, 1900-talets första kvartal, porslin, målad dekor med figurscener och blomstergirlanger, förgyllt bladverk mot turkos botten, maskaroner i form av förgyllda bockhuvuden, höjd ca 35 cm

Repor, bruksslitage

502020

2017-11-22