Kandelabrar empire

Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire
Kandelabrar empire

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal, empire, för tre ljus vardera, dekor av hukande kvinnofigurer, sockel i röd sten med dekor av ängel, förgylld brons, höjd ca 51 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Socklar med flertal nagg och avslag, 2 ljusarmar med lagningar, slitage/fläckar

502021

2017-11-20