Ljusstakar, ett par, empire
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, empire, Frankrike, skaften i form av stående putto, förgylld och patinerad brons, lösa manschetter, höjd ca 23,5 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Botten med personummermärkning, slitage( fläckar, ljuspipor något sneda
502024
2017-11-20