Ljusstakar, ett par, empire

Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire
Ljusstakar, ett par, empire

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, empire, Frankrike, skaften i form av stående putto, förgylld och patinerad brons, lösa manschetter, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Botten med personummermärkning, slitage( fläckar, ljuspipor något sneda

502024

2017-11-20