Ljuskrona omkring 1800

Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800
Ljuskrona omkring 1800

Klubbat för:

20 000 SEK

25 000 SEK

LJUSKRONA, omkring 1800, Louis XVI, för 4 ljus, stomme i förgylld brons, olikslipade prismor, i mitten slipad glasobelisk, avslutande kula i bergskristall, höjd ca 80 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Avslutande kula lös, skador, nagg, lösa prismor medföljer (FS43)

502044

2017-11-20