Barometer
2017-11-20
502065
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BAROMETER, Sverige, 1800-talets början, mässing och mahogny, höjd ca 107 cm
PROVENIENS: Lewenhaupt på Sjöholm, därefter Russell Bodés samling
Skadad, delar saknas