Barometer

Barometer
Barometer
Barometer
Barometer

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BAROMETER, Sverige, 1800-talets början, mässing och mahogny, höjd ca 107 cm

PROVENIENS: Lewenhaupt på Sjöholm, därefter Russell Bodés samling

Skadad, delar saknas

502065

2017-11-20