Sabel
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SABEL, svensk, 1800-talets första hälft, Morell & Co, mässingsfäste med oval, lejonkappa, läderbalja med stora mässingsbeslag försedda med Andreas-kors, längd ca 89 cm
Portopé med skador, bygel böjd
502092
2017-11-21