Vas lackarbete Kina 1700-tal
Vollendet
2017-11-20
502094
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
VAS, lackarbete, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av kartusch med figurscen samt lotusslingor, höjd ca 19 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Omfattande lagningar på mynning och fot