Vinofferbägare Kina Blanc de Chine

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VINOFFERBÄGARE, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), "Blanc de Chine", tripod, höjd ca 11 cm

Proveniens: Gustaf Otto Wallenbergs samling

Lagningar

502103

2017-11-20