Rörstrand Svenska Slott
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Svenska Slott", servis, 59 dlr, bestående av: 12 mattallrikar, 12 djupa, 10 förrättstallrikar, 12 assietter, 4 mindre djupa tallrikar, såsskål, 1+1 skål, 2 fat med hänklar, 4 uppläggningsfat, kanna
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Krackerlingar, missfärgningar, enstaka mindre nagg kan förekomma
502155
2017-11-20