Rörstrand Svenska Slott

Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott
Rörstrand Svenska Slott

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska Slott", servis, 59 dlr, bestående av: 12 mattallrikar, 12 djupa, 10 förrättstallrikar, 12 assietter, 4 mindre djupa tallrikar, såsskål, 1+1 skål, 2 fat med hänklar, 4 uppläggningsfat, kanna

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Krackerlingar, missfärgningar, enstaka mindre nagg kan förekomma

502155

2017-11-20