Stockholm Bell Telefon Aktiebolag väggtelefon
Klubbat för:
3 600 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
STOCKHOLMS BELL VÄGGTELEFON, 1800-talets slut, fanér i mahogny med förnicklade detaljer, fast taltratt och separat hörlur, skyltmärkt Stockholm Bell Telefon Aktiebolag, höjd ca 28 cm
Zustandsbeschreibung
Skador
502171
2017-11-19