Stockholm Bell Telefon Aktiebolag väggtelefon

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

STOCKHOLMS BELL VÄGGTELEFON, 1800-talets slut, fanér i mahogny med förnicklade detaljer, fast taltratt och separat hörlur, skyltmärkt Stockholm Bell Telefon Aktiebolag, höjd ca 28 cm

Zustandsbeschreibung

Skador

502171

2017-11-19