Rörstrand lockurnor

Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor
Rörstrand lockurnor

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNOR, 1 par, Rörstrand, sekelskifte 1900, kinesiserande dekor i underglasyrblått, locknoppar i form av drakhundar, höjd ca 36 cm

Delvis krackelerade, smärre slitage, ett lock med nagg

502176

2017-11-19