Bägare silver Johan Leffler
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
JOHAN LEFFLER (verksam Falun 1754-1800), bägare, silver, godronerad fotring, graverad dekor, invändigt förgylld, stämplad 1777, höjd 8 cm, vikt 60 g
Med monogram, slitage och mindre bucklor
502193
2017-11-19