Bägare silver Johan Leffler

Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler
Bägare silver Johan Leffler

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

JOHAN LEFFLER (verksam Falun 1754-1800), bägare, silver, godronerad fotring, graverad dekor, invändigt förgylld, stämplad 1777, höjd 8 cm, vikt 60 g

Med monogram, slitage och mindre bucklor

502193

2017-11-19