Tallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av flodlandskap med palats och tårpil i underglasyrblått, brättet med rutbård samt pion, diameter ca 23,5 cm
Proveniens: Russell Bodés samling
Nagg
502265
2017-11-20