Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
SÅSSKÅL, med fat, silver, JP Grönvall, Stockholm, 1804 invändigt förgylld, fatet med vapensköld, höjd 10 cm, vikt ca 535 g
PROVENIENS: Släkten Sparre sedan i Russell Bodés samling
502280
2017-11-20