Såsskål i silver

Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver
Såsskål i silver

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

SÅSSKÅL, med fat, silver, JP Grönvall, Stockholm, 1804 invändigt förgylld, fatet med vapensköld, höjd 10 cm, vikt ca 535 g

PROVENIENS: Släkten Sparre sedan i Russell Bodés samling

502280

2017-11-20