Vas Kina 1700-tal
2017-11-20
502329
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av pion i underglasyrblått, höjd ca 17 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Glasyrreva