Vas Kina 1700-tal

Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av pion i underglasyrblått, höjd ca 17 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Glasyrreva

502329

2017-11-20