Martin Holmgren terracotta

Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta
Martin Holmgren terracotta

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Michou", skulptur, signerad och daterad M H 52, 3/5, terracotta, höjd ca 47 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 14, ur katalog nr 87

502389

2017-11-21