Martin Holmgren skulptur
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Katalanska II", signerad och daterad M H 56, 1/5, terracotta, 2-delad, höjd ca 87 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 22, katalog nr 87
Sockeln med nagg
502390
2017-11-21