Martin Holmgren skulptur

Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur
Martin Holmgren skulptur

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Katalanska II", signerad och daterad M H 56, 1/5, terracotta, 2-delad, höjd ca 87 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 22, katalog nr 87

Sockeln med nagg

502390

2017-11-21