Swatow Ming sjöfynd

Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd
Swatow Ming sjöfynd

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKÅLAR, ASK, 4 dlr., porslin, Kina, Ming (1368-1644), Swatow, dekor av växtslingor i underglasyrblått, vissa sjöfynd, diameter ca 8-14 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, nagg, askens lock lagat

502402

2017-11-25