Stol
Closed
2017-11-28
502424
| Sold for | 350 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
STOL, 1900-talets första hälft, stomme i stl, sits och ryggbricka i björk, brickmärkt Gumaelius Maskinaffär AB Stockholm, höjd- och sänkbar, sitthöjd ca maximalt 50 cm
HISTORIK: Denna modell finns i Tekniska Museets samlingar
Bruksslitage, färgfläck, rost