Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, blandstil, 1800-talets slut, stämplat Brunfaut, urverk mäskt Japy Freres, höjd ca 42 cm

Bristning på ett ben, saknar bakstycke samt ena visaren, slitage, Stockholms Auktionsverk garanterar ej funktionen

502486

2017-11-22