Einar Jolin oljemålning

Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning
Einar Jolin oljemålning

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

EINAR JOLIN (1890-1976): Stilleben med orientalisk figurin, signerad och daterad Jolin 1959, olja på duk, 55x46 cm

PROVENIENS: Inköpt 1960 hos "Konst i hemmiljö", Strandvägen, Stockholm

502492

2017-11-22