Einar Jolin oljemålning
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976): Stilleben med orientalisk figurin, signerad och daterad Jolin 1959, olja på duk, 55x46 cm
PROVENIENS: Inköpt 1960 hos "Konst i hemmiljö", Strandvägen, Stockholm
502492
2017-11-22