Ljuskrona ampelmodell

Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell
Ljuskrona ampelmodell

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, ampelmodell, tidigt 1900-tal, mässingsstomme, 4 ljusarmar för stearinljus samt sparljus, behängd med prismor, bottenskål i färgat glas, höjd ca 70, diameter 50 cm

Visst slitage

502516

2017-11-22