Skål samt assiett Kina
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, ASSIETT, 2 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, oxblodsglasyr, diameter ca 17-23 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Skålen med guldlagningar, assietten med zinklagningar samt kompletterad med metalldel
502555
2017-11-22