Skål samt assiett Kina

Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina
Skål samt assiett Kina

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, ASSIETT, 2 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, oxblodsglasyr, diameter ca 17-23 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Skålen med guldlagningar, assietten med zinklagningar samt kompletterad med metalldel

502555

2017-11-22