Skålar Kina
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 2 st., porslin, Kina, Wanli (1573-1619) samt Transition (1620-1683), dekor i underglasyrblått, diameter ca 13-14 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Nagg, Kraakfatet med lagningar
502558
2017-11-22