Skålfat 1700-tal Clair de Lune

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), "Clair de Lune", botten med märke, diameter ca 15 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling, Gustaf Otto Wallenberg

Omfattande sprickor, nagg

502563

2017-11-22