Konsolbord empire

Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire
Konsolbord empire

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLBORD, Sverige, empire, 1800-talets första hälft, träskuren dekor och pastellage, förgyllt, sargen med dekor av växtornamentik, benställning i form av Zeus örn med åskvigg, fotplatta, skiva av carraramarmor med källning, höjd 80,5, 81 x 46 cm

Smärre dekorskador, retuscher och slitage, mindre lister saknas

502612

2017-11-22